Konfigurálható partner típusok, pl. sales partner, user, szakértők, stb..., amelyeket egyetlen modulban lehet nyilvántartani. Egy partner akár több partner típusba is tartozhat.
Minden partner típushoz más adatmezők állíthatóak be. Külön beállíthatóak a kötelező mezők is.
Szabadon definiálhatóak a listázóban megjelenítendő partner adatok, valamint a kereső mezők is.
API-k segítségével adatok átadása és átvétele más ügyféltörzsekkel, pl. egy céges szintű központi ügyféltörzzsel.
Új ajánlatot létre lehet hozni teljesen az alapoktól, vagy már létező ajánlat vagy szerződés másolásával is. Ez megkönnyíti egy ajánlat több verzióban történő kiadását.
Az előre definiált fedezetekből gyorsan és egyszerűen lehet csomagokat létrehozni. A fedezetek díja nagy részletességgel megadható.
A csomagokhoz hozzá lehet rendelni kizárásokat és limiteket, amely meggyorsítja a kockázatelbírálást. Alkalmazható kármentességi bonusz, díjfizetési ütemtől függő kedvezmény és bármilyen, a termékhez rendelt pótdíj, kedvezmény.
Fix szövegű és a felhasználó által módosítható szövegű záradékok is rendelkezésre állnak. Az ajánlatban felvett záradékok automatikusan rákerülnek az ajánlati nyomtatványra, kötvényre és később a kár ügyre is.
Nevesített és nem nevesített biztosítottak kezelése az ajánlatban.Minden biztosított díja fedezetenkénti bontásban kiszámításra kerül. A biztosítottakat fellehet tölteni excelből vagy webszervizen is.
A Moby képes díjat kalkulálni az előre megadott logika szerint. Díjtételes termék esetén a biztosítási összeg és a díjtétel megadása elegengő.
Az előre definiált valdációk segítik a felhasználót, hogy csak a feltételeknek megfelelő ajánlatot tudjon összeállítani.
Definiálható az engedélyezés folyamat, amin egy ajánlatnak végig kell mennie, mielőtt kiadásra kerülne a sales részére. Így teljeskörű szakmai felügyelet alatt tartható az ajánlat kiadás folyamata.
Előre definiált sablonok alapján minden ajánlat véglegesítése után elkészül az egyedi azonosítóval ellátott ajánlat és a szükséges mellékletek. A pdf dokumentumok elmentésre kerülnek a dokumentumtárba és az ajánlatben megtekinthetőek, letölthetőek.
Szabadon definiálhatóak a listázó képernyőn megjelenítendő adatok és kereső mezők is.
Az ajánlat a létrehozásától a véglegesítéséig különböző státusokat vesz fel. Az adott státuszokhoz különböző felelősök és feladatok definiálhatóak.
Különböző ügy és feladat típusokat lehet definiálni, a szervezeti egységek igényeinek megfelelően.
Az ügyek kezeléséhez is lehet jogosultsági szinteket definiálni. Csak az a felhasználó tudja megnyitni és elvégezni az adott ügyet, akinek van hozzá kompetenciája.
A workflow modulban minden ügytípushoz egyedi feldolgozási folyamatot lehet definiálni.
A workflow-ban definiált feldolgozás folyamatban az ügy létrehozásától annak lezárásig különböző státuszokat kezelünk. Az adott státuszokhoz definiálhatóak a felelősök és az elvégzendő feladatok.
Egy ügyhöz bármennyi feladat kapcsolódhat. A feadatokon keresztül az ügy kezelője más felhasználókat is bevonhat az ügy megoldásába.
Amennyiben egy felhasználó kiad egy feladatot egy szakértőnek, lehetősége van várakozási időt beállítani. Amennyiben a várakozási idő lelár és még nem kapta meg a szükséges információkat, akkor az alkalmazás figyelmezteti a felhasználót.
Egy ügyet automatikusan is létre lehet hozni egy aktivitás hatására, pl. egy beérkező mail-ből is lehet ügyet generálni. Az automatizmushoz szabályokat is lehet beállítani, hogy pl. melyik felhasználóhoz kerüljön a létrehozott ügy.
Minden ügyhöz lehetőség van dokumentumokat csatolni. A dokumentumok elmentésre kerülnek a dokumentumtárba és az ügy mellől meg lehet azokat nyitni vagy le lehet tölteni.
Szabadon definiálhatóak a listázó képernyőn megjelenítendő adatok és kereső mezők is.
A kár API-k segítségével lehetőség van kár létrehozására szolgáltatáson keresztül is külső partnerek által. A kár létrehozása során minden esetben fedezet ellenőrzés történik.
Külső szolgáltató partner által rendezett károk tömeges betöltése excelből is megtörténhet. Ekkor a kifizetés egyetlen kifizetésként a külső szolgáltató partner részére történik.
Amennyiben a bejelentés alapján nem megállapítható az érintett szerződés vagy biztosított, ezek nélkül is létre lehet hozni a kárügyet. A kárügyet a hiányzó infókkal a későbbiekben kitöltve folytatni lehet.
A különböző fedezetekhez és kár okokhoz különböző kár adatokat lehet definiálni.
A kárrendezésben nagyon sok külső és belső szakértő, munkatárs vesz részt. A kárrendezési folyamatban különböző szerepköröket lehet definiálni, jogosultsági szinteket lehet beállítani.
Minden kár típushoz egyedi feldolgozási folyamatot lehet definiálni.
A workflow-ban definiált feldolgozás folyamatban a kárügy létrehozásától annak lezárásig különböző státuszokat kezelünk. Az adott státuszokhoz definiálhatóak a felelősök és az elvégzendő feladatok.
A kárügyintéző feladatokat adhat ki a kárügyből, így pl. szemlét rendelhet el, vagy szakértői véleményt kérhet.
Minden kárügyhöz lehetőség van dokumentumokat csatolni. A dokumentumok elmentésre kerülnek a dokumentumtárba és a kárügy mellől meg lehet azokat nyitni vagy le lehet tölteni.
Szabadon definiálhatóak a listázóban megjelenítendő adatok, valamint a kereső mezők is.
A jutalék tételek mindig biztosított és fedezet szinten állnak elő
A Moby használ fix díjas és százalékos jutalék kalkulációs megoldást is
A jutalékszabályok illeszkedhetnek fedezetre, csomagra, szerződésre, közvetítőre, értékesítési csatornára és termékre is. Amennyiben egyszerre több szabály is értelmezhető egy szerződésre, akkor a kiértékelés során a legerősebb szabály alapján kerül a jutalék meghatározásra.
Lehetőség van a jutalék szabályokban definiálni jutalék megosztást, ahol két különböző közvetítő között a megadott arányban szétosztásra kerül a jutalék.
A díjalőírással együtt azonnal létrehozzuk a kapcsolódó jutalék tételeket is. Díjkönyvelés esetén a az előírt jutalékok kifizethető státuszba kerülnek.
A jutalékzárás során leválogatjuk a kifizethető státuszú jutalékokat. Az így képződött jutalékzárást a kifizetés előtt szakmai és pénzügyi jóváhagyás során kell engedélyezni.
A jutalékszabályok létrehozása során validációkat alkalmazunk, hogy pl. ne lehessen egymást átfedő szabályokat rögzíteni.
Szabadon definiálhatóak a listázóban megjelenítendő adatok, valamint a kereső mezők is a jutalék szabályok és a jutalék zárások esetében is.
A Moby képes átvenni a banki modulokból a beérkező fizetményeket, valamint a kifizetések státusz változásait.
Minden olyan pénzügyi tétel, ami a Mobyba beérkezik, az a bejövő tételek közé kerül. Ezeknek a fizetményeknek a további feldolgozása történhet automatikusan vagy manuálisan is.
Amennyiben egy szerződésen egy elszámolásból bonusz keletkezik, akkor azt mint bejövő fizetményt kezeli a pénzügyi modul. Számlák automatikus generálása során ezekkel a tételekkel automatikusan csökkentjük a fizetendő összeget.
Amennyiben egy partner több számlához tartozó tételt is egyben utal, akkor azt a tételt a könyvelés előtt fel kell osztani. Ezt az ügyintéző tudja megtenni, majd a létrehozott tételekez azonnal le is tudja könyvelni a megfelelő helyre.
A bejövő tételeket automatikusan számlára könyveljük, amennyiben a megadott közlemény alapján a számla azonosítható. Lehetőség van a tételek kézi könyvelésére és számlák, szerződések közötti átkönyvelésére is.
Amennyiben egy bejövő fizetmény nem azonosítható, vagy egy tételt nem lehet lekönyvelni, akkor azt visza kell utalni a befizetőnek. Ehhez lehetőség van a bejövő tételeket a kimenő tételek közé áthelyezni.
Minden kimenő fizetmény, kárkifizetés, díjvisszautalás egy kimenő tétel, amely a megkeletkezése után egy listába kerül, ahonnan egy jóváhagyási folyamatot követően az ügyintéző a banki interfacen keresztül ki tudja azt küldeni a kifizetés címzettjének.
A kifizetés során egy szakmai és pénzügyi jóváhagyási folyamat elözi meg a pénzek banki modulnak történő átadását. Itt összegtől függően egy vagy több engedélyező is beállításra kerülhet.
Szabadon definiálhatóak a listázó képernyőn megjelenítendő adatok és kereső mezők is a pénzügyi tételek esetében is.
Egy központi dokumentumtár esetén lehetőség van a Moby-ban keletkezett dokumentumok automatikus áttöltésére, a szükséges meta adatokkal együtt.
Minden dokumentum, amit a Moby állít elő, vagy feltöltésre kerül a Mobyba, automatikusan mentésre kerül a dokumentumtárban.
A dokumentumokhoz mentésre kerülnek a definiált meta adatok és tag-ek.
Szabadon definiálhatóak a listázó képernyőn megjelenítendő adatok és a kereső mezők is a meta adatok alapján. A kiajánlható API-n keresztül más alkalmazások is rá tudnak keresni a Moby-ban tárolt dokumentumokra.
A Moby képes kiküldeni emaileket a felhasználóknak, biztosítottaknak, partnereknek is. A levélküldés során a Moby sablonokat használ.
Amennyiben rendelkezésre áll egy központi mail szolgáltatás, akkor a Moby átadja és átveszi az üzeneteket és egyéb infókat ettől az alkalmazástól.
Be lehet állítani, hogy a Moby figyeljen mail boxokat. Az ide érkező levelekből automatikusan ügyeket lehet nyitni, vagy ki lehet szűrni a régebben kiküldött levelekre érkező válaszokat és az eredeti kiküldőkhöz lehet azt irányítani.
A riport alrendszerben előre definiált riportokat lehet tárolni és innen bármikor lehet azokat futtatni.
A riport alrendszer önálló jogosultság kezeléssel rendelkezik, így a riportokat csak az tudja futtatni, akinek meg van hozzá a szükséges jogosultsága.
Az elkészített riportokat témakörök szerint előre definiált könyvtár struktúrában lehet elhelyezni, valamint a riport nevére is lehet keresni.